Дергачівський заклад дошкільної освіти комбінованого типу

№ 1 "Калинка" Дергачівської міської ради

Харківської області

ЗВІТ КЕРІВНИКА

перед громадськістю за 2023 рік

Шановні присутні!

Закінчився складний та незвичний навчальний рік і ми підводимо підсумки роботи колективу закладу дошкільної освіти, керуючись Положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед трудовим колективом та громадськістю. Звітування проводиться з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в нашому закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Я, директор Дергачівського закладу дошкільної освіти комбінованого типу №1 «Калинка» Март’янова Світлана Олександрівна, звітую перед громадськістю про роботу закладу за 2023 рік, а точніше, за 2022-2023 навчальний рік, саме 01.09.2022 року я була призначена на посаду. У своїй діяльності керуюсь Статутом Дергачівського закладу дошкільної освіти комбінованого типу №1 «Калинка», Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора, законодавством України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника ЗДО. Я, як директор, здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його інтереси в державних та інших органах, установах і організаціях.

Головною метою діяльності закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психологічного розвитку дітей. Діяльність керівника направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

На весь 2023 рік було продовжено дію воєнного стану, введенним з 24.02.2022 (Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022№64/2022 (зі змінами та доповненнями), затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-IX).

В зв’язку з припиненням трудових договорів з 01.07.2022 року колектив закладу станом на 01.09.2022 року налічував лише 3(три) особи, директор, завгосп, двірник. Така ситуація продовжувалася весь навчальний рік, тому в повному обсязі освітня робота у 2022-2023 навчальному році в нашому садочку не здійснювалася. Звільнені педагогічні працівники на громадських засадах проводили психолого-педагогічний патронат дітей та родин своїх вихованців.

- Надавали психологічну підтримку;

- Тримали на контролі місцеперебування дітей;

- Консультували батьків з психолого-педагогічних питань;

- Запрошували на міські розважальні заходи, на заняття в міській дитячій кімнаті та інше. Задіяні в освітній діяльності, яка проводилася в дитячій кімнаті у безпековому середовищі, були педагоги нашого садочку: Март’янова С.О., Молотко Л.Є.

В дитячій кімнаті педагоги продовжували працювати над втіленням Базового компоненту дошкільної освіти, реалізуючи його через зміст інваріантної та варіативної складової.

Інваріантна складова здійснювалася за програмами:

- «Дитина»: Освітня програма для дітей від двох до семи років / наук. кер.

проекту В.О. Огневюк; авт.кол.: Г.В.Бєлєнька, О.Л.Богініч, Н.І.Богданець-

Білоскаленко (та ін.); Міністерство освіти і науки України, Київ, 2020.

- «Впевнений старт»: Освітня програма для дітей молодшого дошкільного

віку[Н. В. Гавриш, Т. В. Панасюк, Т. О. Піроженко, О. С. Рогозянський, О.

Ю. , А. С. Шевчук]; За заг. наук. ред. Т. О. Піроженко. – К.:Українська академія дитинства, 2020.

Діти охоче відвідували дитячу кімнату, де змогли очно спілкуватися з однолітками, брати участь у різних заходах та проєктах. Один з проєктів, в якому були активно задіяні наші педагоги, був «Морквинка і друг, і психолог»

Методику проєкту розробляли психологи разом з педагогами раннього

розвитку дітей. Коротко про проєкт:

«Казковий друг»— який спілкувався з дітками через медіа та відео-дзвінки,

діти могли спілкуватися, грати, танцювати, вчитися разом з казковим героєм-

Морквинкою, де розвивали критичне мислення та емоційний інтелект,

емпатію, память, фантазію, розвивали також мовленневий апарат, а також

отримали корисну інформацію про навколишній світ+елементи

загальноосвітньої програми!

Дзвінки відбувалися у спеціальному додатку NovaMedia.

https://novamedia.school/kazkoviy_drug

Основними завданнями освітньо-виховної роботи дитячої кімнати були:

1. Розвивати звукову культуру мовлення дітей раннього та молодшого дошкільного віку за допомогою дидактичних ігор; оптимізувати роботу

з розвитку зв’язного мовлення за допомогою інноваційних методів навчання;

2. Проводити роботу з розвитку основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально – духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками національно - патріотичного виховання.

3. Розвивати пізнавальний інтерес дітей дошкільного віку засобами ігрових освітніх технологій; формувати пізнавальний інтерес під час дослідницько-пошукової діяльності;

4. Формувати в дітей базові лідерські якості за допомогою ігор-стратегій, навчати старших дошкільників самостійно приймати рішення та бути відповідальними.

Провідним чинником, що визначає якість і результативність роботи закладу дошкільної освіти є його кадрове забезпечення. В закладі дошкільної освіти проводиться постійна робота, направлена на навчання та особистісний розвиток фахівців. На сучасному етапі підвищення кваліфікації педагогів здійснювалася шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти за очною, заочною, дистанційною формами навчання або їх поєднанням. Педагоги мали можливість самостійно долучитись до короткострокового підвищення кваліфікації шляхом участі у тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, вебінарах, майстер-класах за різними професійними темами і проблемами.

Впродовж навчального року педагоги ЗДО підвищували педагогічну майстерність. Так за 2022-2023 навчальний рік пройшли професійне навчання працівники закладу:

Март’янова С.О. отримала сертифікат після проходження курсів для завідувачів ЗДО «Дошкілля 22/23. Як працювати в дистанційному форматі»; «Згуртованість і соціальний розвиток колективу організації», «Документаційний супровід освітнього та управлінського процесів у закладах загальної середньої та дошкільної освіти».

«Психосоціальні та соціально-емоційні підходи в організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами»

Брала участь у роботі онлайн та очних семінарів при ХАНО з таких напрямків:

- Правова обізнаність директора закладу дошкільної освіти;

- Управлінська діяльність директора закладу дошкільної освіти.

- Внутрішній моніторинг якості дошкільної освіти.

Молотко Л.Є. брала участь у проєктах і отримала сертификати :

- «СпівДія заради дітей»;

- «Трансформація освітян»;

- «Навчання основам психоемоційної підтримки дітей віком від 5 до 17 років».

Завгосп Осіченко Л.В. пройшла навчання та успішно здала екзамен на

перевірку знань з питань газової, електробезпеки.

Основні зусилля працівників нашого закладу в минулому навчальному році були направлені на збереження, підтримку та відновлення матеріально-технічної бази закладу, а саме:

- Сортування та перенесення у сухе безпечне місце м’якого, твердого інвентарю, дидактичних посібників, іграшок, технічних засобів (оскільки після неодноразового влучання ворожих снарядів ІІ корпус був у аварійному стані, протікав дах, обвалилася стеля);

- Підготовка до опалювального сезону та здійснення чергувань з метою забезпечення температурного режиму;

За клопотанням директора ЗДО за кошти міської ради розроблена кошторисна документація по капітальному ремонту даху ІІ та ІІІ корпусів. До 1 вересня 2023 року роботи по капітальному ремонту даху за спільного фінансування з бюджету громади, області та благодійників «Добробат» (добровольчий будівельний батальйон, який допомагає відбудовувати наш дитячий заклад після обстрілів ворожих ракет), внутрішні ремонти приміщень ІІ корпусу планується завершити до початку опалювального сезону 2023 року.

Ремонтні роботи ще тривають, але заклад працює і планує освітню діяльність на наступний навчальний рік (дистанційно). Особлива увага буде приділена дітям 6-го року життя, оскільки опікуємось підготовкою дітей до майбутнього навчання у школі.

Велика увага приділяєтся просвітницькій роботі серед батьків, адже дистанційна форма навчання передбачає найактивнішу участь в цьому всієї родини. Для батьків систематично буде розміщуватись на сайті закладу у рубриці «Готуємо майбутнього першокласника» матеріали на різні теми: «Режим майбутнього школяра», «Що таке «Готовність до школи»?», «Особистіснаа готовність до школи», «Інтелектуальна готовність дитини до школи», «Вольова готовність дитини до школи». Окрім сайту можливе індивідуальне онлайн-консультування через сервіси: Google Classroom, VIBER, куди будуть надсилатися відео і друкований матеріал.

Одним з пріоритетних напрямків керівника є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу.

В планах на майбутнє:

- продовжувати надавати якісну дошкільну освіту дітям, використовуючи новітні технології;

- побудова ігрових павільйонів;

- ремонт приміщення першого корпусу;

- великої уваги потребує робота з охорони життя, забезпечення та зміцнення здоров’я дошкільників;

- нагальною залишається потреба у створенні сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти дітей дошкільного віку через покращення матеріально-технічного забезпечення (придбання комп’ютерної техніки, поповнення ігрових осередків, дидактичного та наочного матеріалу в усіх вікових групах).

Дякую за увагу.

Директор Світлана Март`янова

Кiлькiсть переглядiв: 229